بازگرداندن کالا

دارونامه در چه صورتی کالا را مرجوع می کند؟

توجه داشته باشید که دارونامه تنها در صورتی کالا را مرجوع می کند و هزینه آن را بر می گرداند که یا کالا اشتباه فرستاده شده باشد و یا کالا کم تر از شش ماه به تاریخ انقضای آن مانده باشد و قبل از فرستادن محصول به خریدار این مسئله اعلام نشده باشد. در این صورت شما باید از تحویل کالا از مامور پست امتناع کرده و کالا را به خود مامور باز گردانید.

چرا دارونامه مهلت هفت روزه برای تست محصول نمی دهد؟

امروزه فروشگاه های آنلاین در رقابت تنگاتنگی با یکدیگر قرار دارند و این رقابت سبب شده خدمات بسیاری به مشتریان خود ارائه دهند. یکی از آن خدمات که معمولا فروشگاه های آنلاین به مشتریان خود ارائه می دهند مهلت تست محصولات عموما به مدت هفت روز می باشد. اما متاسفانه دارونامه به دلیل ماهیت بهداشتی محصولات قانونا قادر به ارائه چنین زمانی نیست. دلیل این قانون سخت گیرانه این است که در گذشته برخی از رقیبان در رقابتی ناجوانمردانه به منظور ضربه زدن به فروشگاه رقیب اقدام به تزریق مواد سمی و شیمیایی به درون محصولات می کردند که این مسئله باعث میشد که آسیب های جبران ناپذیری به پوست و موی مشتریان وارد شود. این مسئله در اصناف دیگر هم اتفاق می افتاد. به عنوان مثال اگر دقت کرده باشید در رستوران ها دیگر از سس های پمپی استفاده نمی کنند و به جای آن سس های یک بار مصرف به مشتریان خود ارائه می دهند. دلیل آن نیز تزریق مواد سمی به داخل سس های عمومی بود که باعث میشد مشتریان آن رستوران مسموم شده و رستوران تعطیل شود.

مسئله دیگر که باعث می شود ما از مرجوع نمودن کالا خودداری کنیم آن است که محصولات عموما ممکن است نتایج متفاوتی نسبت به افراد متفاوت داشته باشند. به عنوان مثال برخی با این که پوست چربی دارند به اشتباه به دلیل احساس خشکی که پوستشان می کند فکر میکنند پوستشان خشک است و از کرم های مرطوب کننده ی بسیار قوی استفاده می کنند که این مسئله باعث می شود فرد دچار جوش های زیر پوستی شود. بنابراین بهتر است قبل از سفارش هر محصولی با متخصص خود مشورت کنید تا متوجه شوید که آن محصول به شما سازگار می باشد یا خیر. آن موقع مسئولیت بازخورد آن محصول با متخصص مشاور دهنده می باشد. اما اگر این ریسک را قبول کردید که بدون مشورت با متخصص اقدام به تهیه محصول نمایید، مسئولیت عوارض احتمالی آن محصول به عهده ی خودتان می باشد.